Nagyot bukhattak a bankbetétüket külföldre menekítők. Az év elején felgyorsult és kiszélesedett a magyar polgárok rohama, hogy a határon túlra vigyék megtakarításaikat, de ez - szemben az NGM január eleji közleményével - nem a hazai bankrendszerbe vetett hit csorbulásának jele volt, inkább az Európai Unióval és a külföldi piacokkal tengelyt akasztó magyar politika bizonytalanította el az átlagembert. A meggondolatlan pénzkivitel azonban visszaüthet, hiszen a forint az euróval szemben a január 5-i rekordgyenge árfolyamhoz képest máig közel 9 százalékot erősödött, ami szinte behozhatatlan veszteséget okoz a kamatokon
– írja a napi.hu.
IMF- tanács a kormánynak a tömegközlekedés finanszírozására. A Nemzetközi Valutaalap sürgeti a tömegközlekedés hatékonyabbá tételét, de nem ajánlja az erre fordított állami támogatások csökkentését – derül ki abból a levélből, amelyben az IMF magyarországi képviselője válaszol a Levegő Munkacsoport kérdéseire – tudhatjuk meg a napi.hu cikkéből.
A pénznyomda menti meg Európát? Az Európai Központi Bank rendkívüli lépései látszólag segítettek megnyugtatni a piaci szereplőket, kérdés azonban hogy milyen áron. Hamarosan ismét megnyitja a pénzcsapokat az EKB, ahol a bankok minden eddiginél több pénzt kérhetnek. De vajon ez a helyes út? Egyesek attól tartanak, hogy a fokozott, már-már amerikai típusúnak nevezhető jegybanki beavatkozás a feszültségek erősödéséhez, és az instabilitás növekedéséhez vezet – derül ki a portfolio.hu írásából.
Pert vesztett az OTP a devizaárfolyam használata ügyében. Első fokon pert nyert a Banki Adósok Érdekvédelmi Szervezetének (BAÉSZ) elnöke, Kásler Árpád az OTP Bankkal szemben – írja a portfolio.hu. A tavaly december 8-án a Békés Megyei Bíróságon született ítélet kimondta, hogy a devizahitel kezelési költségének devizában való megállapítása visszamenőleges hatállyal semmis. Az ítélet szerint a banknak nincs joga zsebre tenni a vételi és eladási árfolyamok közötti árfolyamnyereséget, így a hiteltörlesztésnél alkalmazott - a banknak kedvezőbb - eladási áron történő elszámolást a bíróság szintén semmisnek mondta. Az OTP már fellebbezett, az ügy a Szegedi Ítélőtábla elé került januárban.
Valami készül a magyarországi kkv-fronton. Az elmúlt napokban érkezett kereskedelmi banki megkeresésekből, egyelőre még óvatosan, de az tűnik ki, hogy a hitelintézetek komolyan gondolják a kis- és középvállalati szegmens kölcsönügyleteinek felfuttatását - mondta Fröhlich Péter, a Brokernet Csoporthoz tartozó Bankbroher Kft. ügyvezető igazgatója – derül ki a Napi Gazdaság mai cikkéből. A szakember szerint a puhatolózások is kedvezőek annak figyelembevételével, hogy az elmúlt hónapokban - nem kis részben azért, mert a pénzintézetek szinte minden hadra fogható dolgozója a végtörlesztéses kérelmeket intézte - csaknem leállt a vállalati hitelezés. A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint a vállalati szektor hitelállománya csak decemberben 149 milliárd forinttal csökkent.
Széllel szemben államosít az Orbán-kormány. Míg az adósságokkal küzdő európai országok egyre több pénzt szednek az állami részesedéseik eladásából, addig a legeladósodottabb, Magyarország újabb és újabb részesedéseket vásárol nagyvállalatokban – írja a privatbankar.hu - főleg arra való hivatkozással, hogy meg kell védenie a stratégiai ágazatokat - emlékeztet a Bloomberg azzal kapcsolatban, hogy gyakorlatilag a magyar állam indíthatja a negyedik mobilszolgáltatót.
Zárójelek az uniós csúcs győzelmi jelentésében. Az Európai Unió vezetői néhány ügyben megállapodtak, de még több kérdés maradt nyitva - ráadásul újra válságba került a görög válságkezelés – derül ki a Napi Gazdaság mai cikkéből. Az EU hétfői csúcsértekezletén.
Amennyiben tetszett a bejegyzésünk, kövess minket a Facebookon!
Utolsó kommentek