25 EU-ország csatlakozott a pénzügyi unióról szóló szerződéshez. Nagy-Britannia mellett Csehország sem csatlakozik egyelőre a szigorú költségvetési fegyelmet előíró új pénzügyi unióról szóló szerződéshez – írja a portfolio.hu - a többi 25 EU-ország azonban a csatlakozás mellett döntött - közölte Fredrik Reinfeldt svéd miniszterelnök hétfő este Brüsszelben.
Orbán szerint jó nekünk az EU-doktrína. A kormányfő szerint nagyon jó nekünk az uniós stabilitási program, és segít, hogy az év második felére növekedési pályára állhat a magyar gazdaság – tudhatjuk meg az index.hu írásából. Legutóbb még a parlament elé akarta vinni a szerződést, de most már a tanácskozás utáni sajtótájékoztatón kijelentette, hogy csatlakozunk.
Nem ez a válságcsúcs lesz a végső. Az európai vezetők hivatalosan azt tervezték a tegnapi EU-csúcs előtt, hogy a válságkezelés "barátságosabb" arcát mutatják, tehát a növekedés serkentéséről, munkahelyteremtésről beszélnek. A megszorítások értelméről folyó vita, a riasztó portugál kötvényhozamok és a megoldhatatlan görög válság azonban árnyékot vetettek az értekezletre – írja a mai Napi Gazdaság.
Bajban a hitelből végtörlesztők, még drágábbak a forintkölcsönök. Tavaly november után decemberben tovább drágultak a devizahitel-kiváltásra felvett forint-jelzáloghitelek - közölte az MNB. A betétek kamata feleakkora, mint a kölcsönöké – írja a napi.hu.
Árfolyamgát mellé számoljunk a referenciakamattal! Ha hinni lehet a kormányzati kommunikációnak, a jogszabályalkotók megpróbálják még februárban megalkotni az új árfolyamgát-megoldáshoz szükséges jogszabályokat - ha másért nem, hát azért, hogy teljesítsék a korábban már a végtörlesztés lehetőségével megkínált, ám később hoppon maradt köztisztviselőknek tett kárpótló ígéretüket, az árfolyamgátat kedvezőbbé tevő kamattámogatást – tudhatjuk meg a mai Napi Gazdaságból.
Húsbavágó döntés vár a devizahitelesekre. Ha hinni lehet a kormányzati kommunikációnak, a jogszabályalkotók megpróbálják még februárban megalkotni az új árfolyamgát-megoldáshoz szükséges jogszabályokat.
Ha hinni lehet a kormányzati kommunikációnak, a jogszabályalkotók megpróbálják még februárban megalkotni az új árfolyamgát-megoldáshoz szükséges jogszabályokat - ha másért nem, hát azért, hogy teljesítsék a korábban már a végtörlesztés lehetőségével megkínált, ám később hoppon maradt köztisztviselőknek tett kárpótló ígéretüket, az árfolyamgátat kedvezőbbé tevő kamattámogatást – írja a napi.hu.
Hitelek és betétek: a végtörlesztés bizarr következményei. Hároméves rekordot döntött decemberben a lakosság jelzáloghitel-felvétele – olvasható a portfolio.hu-n. Örömtáncot lejtettek volna a bankok, ha valaki ezt egy évvel ezelőtt megjósolja nekik, a végtörlesztés ismeretében azonban már nem hangzik olyan jól. A bankok decemberben szinte kizárólag végtörlesztési hitelt folyósítottak, másra sem kapacitásuk, sem idejük nem maradt. Eközben a bankbetétek egészen jól viselték a decemberi megrázkódtatásokat: a végtörlesztéshez úgy kapart össze 220 milliárdot a lakosság, hogy eközben a lakossági betétállomány még 102 milliárd forinttal nőtt is, és 417 milliárddal haladta meg az egy évvel korábbit. A végtörlesztés hozadéka a lakosság eladósodottsági szintjében azonban nem nyilvánvaló: 642 milliárd forintnyi hitel visszafizetése ellenére a családok hiteltartozása 2011 végén csak 0,9%-kal volt alacsonyabb, mint egy évvel korábban.
Sokan voltak, de nem tolongtak a végtörlesztők. A szokásosnál többen voltak a bankfiókokban, de tolongás azért nem volt - erről számoltak be a bankok a végtörlesztés aktuális határidejének napján. Hétfőig kellett kifizetni a hitelt, vagy legalább igazolni, hogy megvan rá a fedezet – írja az origo.hu. Nem volt nagy roham az MTI által megkérdezett kereskedelmi bankoknál a végtörlesztésre még lehetséges utolsó napon, hétfőn az ügyfelek többsége inkább fedezetigazolást nyújtott be, a végtörlesztők már korábban kifizették hitelüket.
Újabb bankoknál vizsgálódik a GVH kartellgyanú miatt. A végtörlesztési hitelkartell vizsgálata keretében két újabb, az eljárásban nem részes pénzintézetnél is vizsgálódott a GVH – tudhatjuk meg a hir24.hu hírportáltól. Bár a korábban megindított eljárásban hét pénzintézetet vizsgál a GVH (OTP, Erste, MKB, Raiffeisen, CIB, UniCredit és a Fundamenta), most két másik hitelintézetnél is megjelentek a vizsgálók. Ezzel kapcsolatban a szóvivő megerősítette, a Takarékbankkal és a Budapest Bankkal kapcsolatban nem indított eljárást a hivatal, a helyszíni szemle során a korábbi eljáráshoz kapcsolódva gyűjtöttek be adatokat a hivatal munkatársai.
Amennyiben tetszett a bejegyzésünk, kövess minket a Facebookon!
Utolsó kommentek